CLUB SPONSOR
Academic Decathlon  Robert Gawedzinski
Ambassadors Program Bret Duff, Corey Chism
American Sign Language Ann Bertrand
Animation Lakelia Jones
Anime and Book  Jen Tahaney,  Blanca Patlan,  Karen McQuaid
Architecture Marissa Alsabrook 
Art Annette Valenzuela
Athletic Trainer Alec Hawkins
Auto body Repair Jason Tyer
Auto Mechanic Tim Odom, Johnny Burkett
Band David Brandon, George Townsend, Mark Teal, Keith Moon, Tim Biles
Baseball Scott Fahey
Basketball  (Boys) Corey Chism
Basketball (Girls ) Cathy Self-Morgan 
Bible Study  
Building Trades  
Business Professionals of America Dedric Williams
Cheerleading  Varsity Terricka Wallace
Chess  Robert Gawedzinski 
Choir Ty Shaw, Susan Kheshtinejad
Cosmetology Mary Robare
Cross Country Leisa Reed , Moses Pena
Culinary Arts Carlos Whitfield
Dance & Drill  High Hats and 9th Grade Showstoppers Kristi  Beaty, Neosha White
DECA Laura Satterfield
DHS Book Club Karen McQuaid
DIM Tim Lane
Drafting Marissa Alsabrook 
Engineering Eika Johnson
ESL Book Club Blanca Patlan/Linda Kindred
FCA  
FCCLA Mary Michelle Ellis, Priscilla Evans, Delores Martindale,  Beverly Barnes , Kim Baker
FFA/ Horticulture  Jessica Irwin
Football  Reginald Samples
German  Atika Gurdemir
Golf Rob McQuaid
Graphic Design and Illustration Jay Lamar, Miles Robinson
Guitar John Tahaney    
HOSA Willita Lewis  
Interact  Shaunna Kile
Junior Class David Womack 
JV Cheer Ryann Taylor
Latin  
   
Nanorhymo Barbi Fowler, Tara Allen
National Art Honor Society John Tahaney
NHS Paula Cartmell     
NTHS Laura Satterfield
Panther Players Drama Club Lucy Russell, Elisa Guse and  Sean Russell
Panther Productions James Rich, Clifford Reed, Juan Hernandez
Poetry  Barbi Fowler, Tara Allen
Pokemon  
Powerlifting  
Psychology Eddie Mansfield
PTSA Gloria Lockhart/Barbara Roberson-Payton
Robotics Eika Johnson
Senior Class Dianne Williams
Soccer  (Boys) Nuno Passos
Soccer (Girls) Jessica Woodrum
Softball Bret Duff
Spanish  Lastenia Herrera
Sparklers Elizabeth Thompson
Special Olympics Sharon Presley 
Speech and Debate Lucy Russell, Sean Russell and Elisa Guse
STEP Candace Hawkins
Student Council David Womack, Dedric Williams
Swimming Stephanie Bernier-Franco
TAFE (Texas Association of Future Educators) Javaun Jackson
Tennis Trent Sellers
Theatre Lucy Russell, Elisa Guse, Sean Russell
Track and Field (Boys and Girls) , Yvette Green
Turn Around Allen Lockhart
Volleyball Lynn Evans, Amber Hughes, Marla Hust
Web Design  Timeekah Lane
Welding JD Chambers
Youth & Government Dianne Williams
   
Skills USA - Agriculture, Food, and Natural Resources Reece Edwards
Gay-Straight Alliance Jessica Woodrum
Skills USA - Construction Tami Gurnell
CLOSE